Price: ₹224
Even your skincare looks better in pink! Our Slow Sunday Sakura Mud Mask brings the fun back to your routine all while helping you tackle your skin problems. Featuring sakura extract, kaolin clay, and more, this mask deeply cleanses and removes excess oil while brightening and soothing your skin. Use it 1 to 2 times per week for the best results!
| Texture | Cream |
| Color | Pink |
| Type | Mud Masks |
| Skin Type | Dry |
| Benefits | Cruelty-Free |
| Effect | Brightening |
| Height | 0.4 in |
| Width | 2.8 in |
| Length | 3.5 in |
| SKU | sb2404126360880099 |
Brand Name: SlowSunday
Brand Page: https://m.shein.in/Brands/SlowSunday-sc-0145821509.html
About: Elevate your bathing experience with fragrant, colorful bathbombs that leave your skin looking and feeling, well, bomb!
Quality: 4662759 people said the quality is very good!
Your payment at SHEIN is secured with global payment security certifications.
SHEIN does not share personal information about you with nonaffiliated third parties. All your information and privacy will not be compromised.